اندیکاتور اسمارت مانی

اندیکاتور اسمارت مانی یک ابزار معاملاتی فوق العاده است که برای تریدهای موفقیت آمیز و مداوم در بازار فارکس طراحی شده است. اندیکاتور اسمارت مانی از یک الگوریتم بسیار ویژه مبتنی بر نسخه های پیشرفته پرایس اکشنی، برای تحلیل آنی مارکت استفاده می کند.

این اندیکاتور با ترکیب نقاط پرایس اکشنی و ورود و خروج پول هوشمند سیگنال های خرید و فروش را به طور اتوماتیک نمایش می دهد. از بزرگترین مزیت های اندیکاتور اسمارت مانی قابلیت استفاده آن در تمامی تایم فریم های معاملاتی و تمامی جفت ارزها در بازار فارکس و حتی کرپتوکارنسی ها می باشد.

اندیکاتور اسمارت مانی

نحوه ورود به معاملات با استفاده از اندیکاتور اسمارت مانی

  • نمایان شدن پیکان قرمز یا سبز به نشانه سیگنال ورود
  • ورود به معامله buy هنگام نمایش پیکان سبز
  • ورود به معامله Sell هنگام نمایش پیکان قرمز
  • گذاشتن حد ضرر نمایش شده در پنجره اندیکاتور

نکته مهم: یک هشدار popup به صورت پنجره جداگانه، سیگنال تایید شده شما برای ورود به معامله است.

اندیکاتور سیگنال فارکس

حد ضرر (stoploss):

سیگنال های خرید و فروش داده شده توسط اندیکاتور اسمارت مانی بسیار دقیق هستند. این بدان معناست که می توانید ضرر خود را بسیار محدود نگه دارید. حد ضرر به طور خودکار محاسبه و در پنجره هشدار نمایش داده می شود. حتما به این حد ضرر توجه کرده و آن را در پوزیشن معاملاتی خود اعمال کنید.

نحوه خروج از معامله:

۱. هنگامی که نرم افزار علامت معاملاتی مخالف را صادر می کند، از معاملات خارج شوید. این تضمین می کند که شما با حداکثر سود و درست قبل از معکوس شدن بازار خارج شدید.

۲. حد سود خود را تعیین کنید، به عنوان مثال ۳۰ پیپ در هر معامله و به محض رسیدن به هدف سود خود از تمام معاملات خارج شوید. منتظر نمانید تا نرم افزار سیگنال مخالف را به شما بدهد. این امن ترین راه ترید است و سطح ریسک شما را بسیار کاهش می دهد.

نکته مهم:

سعی کنید از اندیکاتور فقط در طول سشن لندن یا نیویورک استفاده کنید. استفاده از سیگنال ها (نه تنها این یکی، بلکه سایر موارد نیز!) در یک بازار ضعیف و رنج خطرناک است و بارها ثابت شده است. بدین ترتیب معامله با استفاده از اندیکاتور اسمارت مانی خارج از سشن لندن یا نیویورک ابداً توصیه نمی شود.

یک بار دیگر توصیه می کنیم از سیگنال ها فقط در سشن بریتانیا و نیویورک استفاده کنید. نمونه محدوده ضعیف و رنج بازار خارج از ساعات معاملاتی توصیه شده:

اندیکاتور پول هوشند

دوره آموزشی اسمارت مانی SmartMoney 2022

نکته بسیار مهم:

حتماً به تقویم خبری توجه داشته باشد و قبل و بعد از انتشار اخبار به هیچ وجه معامله نکنید. ۹۰ درصد سیگنال‌های نادرست به دلیل حرکت‌های غیرمنتظره قیمت در یک خبر تولید می‌شوند. جهت آگاهی از ساعات انتشار اخبار اقتصادی می توانید از سایت فارکس فکتوری استفاده کنید.

نکته مهم:

جهت استفاده بهتر از اندیکاتور اسمارت مانی روند فعلی را شناسایی کنید. (یادتان می آید؟ روند دوست شماست) و همه سیگنال های خلاف روند فعلی را نادیده بگیرید! به عنوان مثال اگر روند فعلی صعودی است منتظر بمانید تا با نمایش سیگنال «خرید» وارد شود. این قانون بسیار مهم است و باید از آن پیروی کرد.

تایم فریم معاملاتی:

۵ دقیقه به بالا ( در تایم فریم ۱ دقیقه بسیار ریسکی است).

مدیریت سرمایه:

مدیریت سرمایه یک مفهوم بسیار مهم است که تأثیر بسیار زیادی بر کاهش سرمایه و کال مارجین شدن دارد. قانون اساسی مدیریت سرمایه به شرح زیر است:

شما فقط باید ۱ تا ۳ درصد از کل حساب خود را در هر معامله ای به خطر بیاندازید. ممکن است قبلاً صدها بار این قانون را شنیده باشید، اما دیدن این که چگونه بسیاری از معامله‌گران خوب این مفهوم را درک نمی‌کنند شگفت‌انگیز است و نمی‌دانند چرا با وجود ورودهای عالی و زمان‌بندی خوب معاملات، بارها و بارها از سرمایه خود را از دست می دهند.

اندیکاتور موقتاً در حال بروزرسانی است و پس از اضافه شدن ویژگی های جدید منتشر خواهد شد.

دوره آموزشی اسمارت مانی SmartMoney 2022

 

مطالعه بیشتر