پول هوشمند فارکس

اسمارت مانی چیست و چگونه می تواند به شما مزیت بدهد؟

همانطور که بدون شک از قبل می دانید، به طور کلی بیش از ۹۰ درصد از معامله گران فارکس ضرر می کنند و در نهایت بازار را ترک می کنند. این بدان معنی است که فقط ۱۰٪ از معامله گران فارکس سودآور هستند و از ۹۰٪ بازنده پول می گیرند. در چنین محیطی، به سختی می توان به موفقیت دست یافت، اما با درک آنچه که پول هوشمند (اسمارت مانی) انجام می دهد، می توانید به سمت موفقیت حرکت کنید.

اسمارت مانی در معاملات فارکس به یک عبارت شایع تبدیل شده است. همه در مورد این صحبت می کنند: “من با اسمارت مانی معامله می کنم”، من “موسسه ای” معامله می کنم. در این پست درباره چیستی پول هوشمند، نحوه عملکرد آنها و اینکه چگونه می توانید از دانستن بیشتر در مورد اسمارت مانی سود ببرید، بیشتر خواهید آموخت. همچنین با واقعیت این مفهوم بیشتر آشنا می شوید.

اسمارت مانی چیست؟

اسمارت مانی اصطلاحی است که اغلب برای توصیف بازار بین بانکی در بازار فارکس استفاده می شود. اینها بانک های بزرگ هستند، اینجا جایی است که پول های کلان معامله می شود. پول هوشمند روشی را توصیف می کند که این بازیگران بزرگ در یک بازار عمل می کنند. 

معمولاً بازیگران بزرگ‌تر مانند بانک‌ها یا پول های سازمانی، می‌توانند از اندازه بزرگ و پول های عظیم خود برای تأثیرگذاری بر بازار استفاده کنند.

این بدان معنا نیست که بازارهای فارکس فاسد هستند فقط این است که بازیگران بازار با درک روانشناسی بازار و موقعیت های بزرگی که می تواند بازار را به حرکت درآورد، در نقاط کلیدی وارد شده و توسط اسمارت مانی به سودهای شگفت انگیز خود دست می یابند. بانک ها همواره برای سود آماده اند و اغلب تریدرهای خردی را که آنقدر دیوانه اند که سعی می کنند برخلاف روندها معامله کنند به دام می اندازند.

در واقع چه کسی پشت اسمارت مانی است؟

وقتی صحبت از اسمارت مانی می شود، ما در مورد بانک های مرکزی، صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه گذاران نهادی، بازارسازان (مارکت میکرها) و موارد مشابه صحبت می کنیم. همه این ها را به عنوان بازار بین بانکی می شناسیم.

اسمارت مانی چیست

اینجاست که پول هوشمند می‌تواند نفوذ خود را بر بازارهای فارکس اعمال کند و با پیش بردن قیمت به سمت استخرهای نقدینگی (مانند نقاط تجمع استاپ لاس های تریدرها) موقعیت‌های ورود عظیم و مورد نیاز خود را جذب کند.

چگونه در جهت اسمارت مانی معامله کنیم؟

مطمئناً برای تریدرهای کوچکتر نیز امکان کسب درآمد در بازار فارکس وجود دارد، بازاری که عمدتاً توسط معاملات اسمارت مانی هدایت می شود.

فقط باید بدانید که چگونه از حرکات بازار و موقعیت هایی که موسسات برای خود تعیین کرده اند استفاده کنید، سپس تفکر و معاملات خود را در کنار پول هوشمند قرار دهید نه در مقابله با آن.

باید بدانید که هیچ معامله پنهانی انجام نمی شود و این اطلاعات (معاملات اسمارت مانی) در واقع به راحتی برای دیدن همه در دسترس است.

پول هوشمند چیست

مفاهیم اسمارت مانی

برخی از مفاهیم کلی وجود دارد که یک معامله گر می تواند از آن برای شناسایی اهداف اسمارت مانی استفاده کند. با شناسایی اهداف، می‌توانید به مسیر پیش‌بینی‌شده‌ای بپیوندید که «پول هوشمند» در آن قرار گرفته است. با ایجاد یک استراتژی حول این موضوع، به اصطلاح «معامله‌کننده اسمارت مانی» می شوید.

مفاهیمی مانند اردر بلاک(Order block)، شکست ساختار(BOS=Break Of Structures) و POI ها به شناسایی کارهایی که پول هوشمند انجام می دهد کمک می کنند. این اصطلاحات معمولاً اصطلاحات کاربردی هستند و به مفاهیم رایج تری مانند عرضه و تقاضا اشاره دارند. زیاد به این اسامی پیچیده توجه نکنید، مفهوم آنها بسیار ساده است.
اردربلاک اسمارت مانی

مهمترین چیزهایی که باید در مورد نحوه عملکرد اسمارت مانی بدانید، نقدینگی و ایجاد موقعیت است. نقدینگی به معنای توانایی یک بازار برای معامله است. به طور کلی، شما می خواهید در یک بازار با نقدینگی بالا مانند بازار فارکس معامله کنید. اما چرا نقدینگی مهم است؟

به طور خلاصه بازیگران بازار برای پر کردن سفارشات عظیم خود نیاز به ایجاد مناطق نقدینگی و سپس کشاندن قیمت به این نواحی و پر کردن آن دارند. توانایی شما برای تشخیص نواحی نقدینگی می تواند تا حد زیادی از معاملات زیانده شما جلوگیری کند. حالا دیگر شما جزیی از نقدینگی نیستید و در دام بازیگران بازار نمی افتید.

چگونه فرصت ها را شناسایی کنیم؟

بنابراین اکنون می‌دانید که اسمارت مانی چگونه کار می‌کند و چرا به روشی خاص عمل می‌کند، وقت آن رسیده است که به شما یاد دهیم چگونه فرصت‌ها را شناسایی کنید. بهترین راه برای انجام این کار، مشخص کردن سطوح گفته شده در بالا است، مانند:

  •  سقف و کف های روزانه
  • سقف و کف های هفتگی
  • نقاط سویینگ
  • مرزهای محدوده های رنج

با مشخص کردن این حوزه‌های مهم نقدینگی و سپس تجزیه و تحلیل آنچه که پس از شروع نقدینگی در این مناطق اتفاق می‌افتد، می‌توانید درک بهتری از نحوه عملکرد اسمارت مانی به دست آورید. سپس می توانید قوانینی را برای توسعه یک استراتژی کامل اسمارت مانی ایجاد کنید. 

دوره آموزشی اسمارت مانی SmartMoney 2022

مطالعه بیشتر