پول هوشمند فارکس
  • اسمارت مانی در اختیار چه کسانی است؟

اسمارت مانی اشاره به بزرگترین و باهوشترین بازیگران بازارهای مالی دارد. از جمله آنها می توان به بانک های مرکزی کشورها، بازارسازان یا همان مارکت میکرها و موسسات مالی بزرگ اشاره کرد. آنها تأثیر قاطعی بر بازارهای مالی دارند و به همین دلیل است که پول هوشمند همواره تعیین کننده جهت بازار خواهد بود.

  • استراتژی اسمارت مانی

استراتژی اسمارت مانی بدنبال استفاده از روش هایی مشابه با استراتژی های معاملاتی نهادهای بزرگ مالی و همسو کردن دیدگاه های معاملاتی با دیدگاه این نهادهاست. زیرا سبک اسمارت مانی نسبت به تمامی استراتژی های معامله گران خرد در هر سطحی برتر است. البته این بدان معنا نیست که استراتژی های تریدرهای خرد اصلاً کار نمی کننند بلکه این فقط به این معنا است که بازارسازان اصلی فارکس بسیار قدرتمندتر و دقیق تر از هر روشی است که بازار معامله گران خرد ارائه می دهد.

پول هوشمند به طور طبیعی نسبت به معامله گران خرد یا “پول احمقانه” ی (Dumb Money) در اختیار آنها به دانش و منابع وسیع تری دسترسی دارد. به همین علت ردیابی سرمایه‌گذاری‌های پول هوشمند، روایت واقعی و انتظاراتی را که از قیمت در بازار دارید به شما ارائه می‌دهد.
  • استاپ هانت (زدن حد ضررها) توسط اسمارت مانی 

اگر بیش از یک سال است که معامله می کنید، احتمالاً این مورد را تجربه کرده اید. قیمت بر خلاف جهت معاملات شما حرکت می کند، به حد ضرر شما می برخورد می کند، سپس به جهت اولیه معامله شما برمی گردد. این عمل استاپ هانت نامیده می شود.

استاپ هانت راهی مشخص توسط اسمارت مانی است تا با قیمتی بهتر به موقعیت های خود برسند. آنها با ترفندهای فریبنده معاملات خرد را به یک جهت هدایت می کنند، قیمت را دستکاری می کنند تا آنها را متوقف کنند و سپس این معاملات را جذب می کنند.

این موضوع بارها و بارها برای شما اتفاق می‌افتد تا زمانی که مفاهیم استراتژی های مارکت میکرهای بازار فارکس و نحوه دیدن مارکت را از دیدگاه اسمارت مانی یاد بگیرید.
استراتژی اسمارت مانی
  • معاملات سازمانی فارکس(اسمارت مانی) در مقابل معاملات خرد فارکس
 استراتژی های معاملات پول هوشمند یکی از بهترین اسرار در دنیای تجارت ارزهاست. هر معامله گر مبتدی که به دنبال ترید در فارکس است، اغلب شروع به جستجو در اینترنت برای محتوای آموزشی و دوره های فارکس می کند، اما متأسفانه، بیشتر آموزش های موجود در دنیای معاملات خرد کاملاً بی‌فایده هستند. این بدان معنا نیست که هیچ معامله‌گری با استراتژی هایی به غیر از اسمارت مانی سودآور نیست. اما با توجه به آمار می توان گفت اکثر معامله گران خرد در یک چرخه نابودی گیر کرده اند تا جایی که یا بازار را ترک می کنند یا دیدگاههای معاملاتی مبتنی بر اسمارت مانی را کشف می کنند. هنگامی که این دیدگاهها را کشف کردید و یاد گرفتید که پول هوشمند چگونه سفارشات خود را انجام می دهد، می توانید این مفاهیم را در سبک معاملاتی خود پیاده کنید و بدنبال آن نتایج فوق العاده ای را مشاهده خواهید کرد.

به عنوان یک معامله گر روزانه در بازار خرده فروشی فارکس، ما در برابر بانک های بزرگ (AKA Smart Money) معامله می کنیم.

 

دوره آموزشی اسمارت مانی SmartMoney 2022

مطالعه بیشتر